Časopis Regionální knihovny Karviná


Vybrali jsme z nabídky Filmového Klubu

25. 1. 2005 v 17.30 hod
ŠPATNÁ VÝCHOVA

režie: Pedro ALMODÓVAR
(Cyklus Velikáni světové režie)

Režisér se tentokrát, oproti dosavadní tvorbě, nezaměřil na svět žen a dívek, ale na postavy, jejichž sexuální orientace je spíš nejasná. V několika časových rovinách sleduje osudy dvou někdejších spolužáků z církevní školy, kde působil otec Manolo, člověk se slabostí na chlapečky. Ten ovlivňuje jejich životní příběhy od začátku až do konce. Barvitý a zajímavý děj je zachycen pomocí moderních výrazových prostředků, nimž v jeho případě patří bohatá zvuková stopa i postmoderní balancování na hraně kýče.

1. 2. 2005 v 17.30 hod
POVÍDKY Z KUCHYNĚ

režie: Bent HAMER
(Cyklus Malé velké filmy ze Skandinávie)

Smutná komedie Povídky z kuchyně se rozvíjí na základě jednoduché anekdoty je přívětivým snímkem s notnou dávkou absurdního humoru a satiry a jen s nepatrnou příměsí sentimentu. Vypráví o starém mládenci Izáku Bjorvikovi, který se přihlásil v době hospodářské konjunktury do experimentu, který má zkoumat, jak si Švédové v takových podmínkách vedou. Experiment spočívá v tom, že do každé domácnosti přijde sice nezúčastněný, zato velmi pozorný pozorovatel, jenž sleduje, co vše se odehrává v kuchyni domácích pánů. Po počátečním ostychu si oba muži začnou nečekaně rozumět, i když si uvědomují absurdnost situace. Originalita příběhu a jeho formální čistota potvrzují, jak kvalitní je současná severská kinematografie.

PROJEKT 100
  7. 2. v 17.30 hod - TAKING OFF
  režie: Miloš FORMAN
  (Cyklus Velikáni světové režie)

  8. 2. v 17.30 hod - VERA DRAKE
  režie: Mike LEIGH
  (Cyklus Zazářily)

  9. 2. v 17.30 hod - MODERNÍ DOBA
  rež. Charles CHAPLIN

  10. 2. v 17.30 hod - REVIZOŘI
  rež.: Nimród ANTAL
  (Cyklus Zazářily)

  15. 2. v 17.30 hod - OTEC NA SLUŽEBNÍ CESTĚ
  rež.: Emir KUSTURICA
  (Cyklus Velikáni světové režie)

  22. 2. v 17.30 hod - SYN NEVĚSTY
  rež.: Juan José CAMPANELLA
  (Cyklus Jihoamerická překvapení)


Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 14 vyąlo 11. 01. 2005.