Časopis Regionální knihovny Karviná


Pomoc při hledání práce

Jednou z cest, jak pomoci nezaměstnaným najít nové uplatnění, je vyhledávání práce na internetu.


Nemáte-li vlastní počítač s připojením na internet doma, můžete využít nabídky Regionální knihovny Karviná. Knihovna, ve spolupráci s Úřadem práce v Karviné, nabízí všem nezaměstnaným spoluobčanům volný přístup na internet, a to denně (v rámci provozní doby informačního oddělení) půl hodiny zdarma a další minuty připojení za zvýhodněnou cenu.

Lidé se zde seznamují se základy práce na počítači, aby tak zvýšili svou kvalifikaci na trhu práce. Nezaměstnaní se přímo na webových stránkách učí hledat zaměstnání. Existuje mnoho serverů, na nichž české i zahraniční firmy inzerují volná pracovní místa. Touto cestou se můžete napojit i na mezinárodní servery a hledat zaměstnání třeba ve Velké Británii, v USA, v Německu, Austrálii atd. Výhodou je alespoň částečná znalost cizího jazyka.

Na internetu si můžete vyzkoušet i informační zdroje doporučené z Úřadu práce. Další výhodou je přístup k mnoha užitečným informacím - dozvíte se jak se správně ucházet o zaměstnání, jak napsat průvodní dopis, jak se připravit na pohovor, jak má vypadat vzorový životopis atd.

Pro úplně začátečníky jsou připraveny Web stránky pro nezaměstnané, které výrazně tématicky ulehčují orientaci v internetu. V rámci těchto stránek je zpřístupněna týdně aktualizovaná nabídka volných pracovních míst Úřadu práce v Karviné.

Knihovnu mohou navštívit i ti, kteří s počítačem nikdy nepracovali. Každé pondělí probíhá setkání, které se zaměřuje na výuku první orientace uživatelů s internetem. Nejedná se o intenzivní počítačový kurz, důraz se klade na individuální přístup k jednotlivým uchazečům. Pro bližší informace se obraťte na pracovnice informačního oddělení.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

(sur)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 14 vyąlo 11. 01. 2005.