Časopis Regionální knihovny Karviná


Pozvání přijal... Květa Fialová a Naďa Konvalinková

Regionální knihovna Karviná vás srdečně zve na milé povídání s herečkou Květou Fialovou a Naďou Konvalinkovou, které se uskuteční v březnu 2005.


Květa Fialová svou osobností působí velmi pozitivně, je vitální, usměvavá, nezatížená jakýmikoliv nadbytečnými starostmi a problémy. Své první herecké zkušenosti získala v divadle v Českém Těšíně, v roce 1950 absolvovala brněnskou JAMU – patřila k prvním absolventům této školy. 1950 – 1951 působila v Divadle Z. Nejedlého v Opavě, 1951-1954 v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, 1954 – 1956 v divadle v Kolíně a také v Armádním divadle v Martine. Od roku 1958 hrála v Divadle ABC, které se v roce 1962 stalo součástí Městských divadel pražských.

V současné době vystupuje v pražském Divadle ABC ve slavné detektivní komedii Jezinky a Bezinky. Jinak pravidelně jezdí po celé republice s několika zájezdovými představeními (Štika k obědu, Víš přece, že neslyším, když teče voda, Tři na lavičce nebo hra Na zlatém jezeře). Také má s Naďou Konvalinkovou vlastní pořad, takové „povídačky naší Kačky“. Hlavní poselství jejich pořadu je, že u každého člověka jde především o duši, kterou si má pěstovat v jakémkoliv těle: mladém, starém, tlustém, hubeném.

Herečka Naďa Konvalinková absolventka pražské DAMU strávila nejprve tři roky v angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla, poté se stala na mnoho let členkou Městských divadel pražských. Od sedmdesátých let je také obsazována do filmových a televizních rolí. Postupně přešla od rolí mladých, půvabných a možná i trochu naivních hrdinek, jejichž symbolem je Květuška z komedie Adéla ještě nevečeřela k rolím maminek a zkušených, zralých ženských. Hojně je obsazována také v pohádkách – z posledního období jmenujme např. Nesmrtelná teta (1993), Kouzelný měšec (1996), Lotrando a Zubejda (1997) Šmankote, babičko, čaruj! (1998).

Zveme širokou veřejnost k posezení se známými hereckými osobnostmi do kinosálu v Regionální knihovně v Karviné – Mizerově.

(han)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 14 vyąlo 11. 01. 2005.