Časopis Regionální knihovny Karviná


Ve zkratce

Máme rádi zvířata

Každý z nás již netrpělivě čeká na jarní sluníčko, a není tomu jinak ani ve Speciální mateřské škole pro zrakově postižené v Karviné-Fryštátě. Malí kluci a holčičky celou dlouhou zimu přikrmovali ptáčky ve svém okolí a litovali lesní zvěř, která byla pro jejich péči nedostupná.

Proto pod vedením speciálních pracovníků MŠ vytvořili z papíru a jiných materiálů malý přírodní ráj plný čtyřnohých kamarádů. Celý měsíc duben se můžou chlubit svou šikovností v Regionální knihovně v Karviné-Ráji, kde je pro širokou veřejnost zpřístupněna výstava výtvarných děl těchto malých umělců.

(mag)Kraslice letos netradičně

Pomlázka, koledy, kraslice, to jsou Velikonoce. Pro mnohé z nás stále ještě svátky jara, i když velikonoční tradice se uchovávají spíš na vesnici. Ve městě je spousta jiných lákadel a možností jak tradice obejít. Obchody nabízejí nepřeberné množství čokoládových, plyšových a jiných velikonočních vajíček, zajíčků, kuřat a jiné zvířeny. Kluci si na rohu koupí narychlo spletený karabáč ozdobený krepovým papírem, a je hotovo. Jenomže proč? Kde jsou tradice? Kam se ztratil smysl těchto svátků?

Odpovědi budeme hledat v Regionální knihovně v Karviné-Ráji 6. až 11. dubna, v čase od 15,00 do 17,00 hod. Během odpoledne si kromě jiného můžou dívky vyzkoušet jednoduché i složitější techniky zdobení velikonočních vajíček a poznat zvyky našich předků.

(mag)Přání pro mou mámu

Blíží se máj a my bychom neměli zapomenout na jeden z nejkrásnějších svátků v roce. Naše mámy mají svátek. Druhou květnovou neděli tradičně plníme našim maminkám přání.

I v naší knihovně jsme se dohodli tuto tradici dodržet. Ve dnech 10. - 12. 5. 2006 budeme vytvářet pro naše maminky přáníčka, vyzkoušíme nové metody, postupy a nápady.

Těšíme se na Vás a Vaše nápady.
Knihovnice Karviná - Ráj.

(wer)Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 19 vyąlo 01. 04. 2006.