Časopis Regionální knihovny Karviná


Recitál Josefa Fouska v knihovně

Dne 22. března 2006 v 17.00 hod. v kinosále Regionální knihovny v Karviné - Mizerově se Josef Fousek představil v pořadu nazvaném Nemám čas lhát, složený z básniček, písniček a balad


Josef Fousek
(*12. 3. 1939, Kladno)

Po skončení povinné školní docházky pracoval v Poldi Kladno, později se živil jako pastevec na Šumavě. Vystudoval Lidovou konzervatoř - obor umělecká fotografie u profesora Jána Šmoka, mezitím se stal přeborníkem Středočeského kraje v boxu. V letech 1979 - 1998 vystupoval v divadle Semafor a v Divadle Jiřího Grossmanna jako básník, scenárista, epizodní herec a spisovatel.

Autor řady písní našich předních zpěváků mezi nejpopulárnější patří Až mě andělé, kterou má ve svém repertoáru Petr Spálený. Od září 1998 vystupuje sám nebo se synem Tomášem v klubových pořadech, s kterými opakovaně navštívil i Německo,Rakousko, Švýcarsko, Austrálii, Kanadu a USA.

Napsal patnáct knih od nejmenších sbírek epigramů a básní až po knihy životopisné (Blues života, Putování s oslem, Epigramy, Lidi já byl v Americe, Fouskoviny, Co jsem andělům neřekl, Andělé s ručením omezeným atd.)

Po boku ženy Jarmily, své rodiny a přátel překonává vážné choroby, neúspěchy a léta nezájmu…

V současné době našel autor další přátele mezi čtenáři svých knih, návštěvníky svých fotografických výstav, posluchače Českého rozhlasu a diváky svých recitálů.Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 19 vyąlo 01. 04. 2006.