Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 27 / 2008

Úvod
Konkurs plastyczny
"Baśnie i legendy znad Olzy"
Z historie písma
Nejen pro čtenáře!
Odpoledne poezie
Modernizace zařízení FK
Z programu FK Karviná.
Děti kouzlí z papíru
Novinky u MICu
Čtení s hvězdami
Výměnný fond IO
Co si přečtu...
Pozvání přijal ….
Víte, že …
Olympijské klání v knihovně
Dokolečka dokola, karneval už
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Nejen pro čtenáře!

Knihovna je nesporně velkým přínosem pro běžného čtenáře. Knihy ho baví i vzdělávají, informují a občas mu i pomáhají při seberozvoji a řešení problémů.


Občas se ale objeví někdo, natolik "náročný", že mu výše jmenované zkrátka nestačí a sám by rád bavil, vzdělával, informoval nebo pomáhal. Úvodů do tvůrčího psaní a způsobů publikování, které poskytnou řadu cenných informací o tom co dělat, čemu se naopak vyhnout při snaze o vydání vlastního díla a řada z nich přímo učí správným způsobům psaní příběhů, novinových článků i filmových scénářů.
Dva příklady za všechny: Rádce pro začínajícího spisovatele, novináře a překladatele od nakladatelství Mezera a Tvůrčí psaní pro každého autorky Markéty Dočekalové a nakladatelství Grada.
Další formou pomoci novým jazykotepcům jsou literární soutěže a podobné akce pořádané knihovnou, a to zejména pro děti, třeba soutěž "Hrajeme si na básníky". Pro začátečníky ve zrádných vodách literatury je jednou z nejdůležitějších podmínek k přežití ovládnutí českého jazyka na vyšší úrovni než je, v dnešní společnosti běžné a s tím související široká zásoba slov a myšlenek.
Stejně určující je i umět myšlenku vyjádřit, ať písmem či slovem, protože pro každou myšlenku existuje mnoho variací jejího projevu – přemýšlejte o nich a používejte je. K tomu všemu existuje jediná rada – číst a vnímat, žít a prožívat.
Hledáte-li totiž inspiraci, najdete ji právě v životě a v umění, které jej zobrazuje a jeho nuance dovádí k dokonalosti.
}stud)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 27 vyąlo 01. 04. 2008.