Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 27 / 2008

Úvod
Konkurs plastyczny
"Baśnie i legendy znad Olzy"
Z historie písma
Nejen pro čtenáře!
Odpoledne poezie
Modernizace zařízení FK
Z programu FK Karviná.
Děti kouzlí z papíru
Novinky u MICu
Čtení s hvězdami
Výměnný fond IO
Co si přečtu...
Pozvání přijal ….
Víte, že …
Olympijské klání v knihovně
Dokolečka dokola, karneval už
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Pozvání přijal ….Srdečně Vás zveme na pořad "Arazím z Fidlovačky"

Pořad dostal název podle titulní postavy seriálu ČETNICKÉ HUMORESKY, kde hlavní roli ztvárnil Tomáš Töpfer, který přijal naše pozvání vystupovat v RKK.


Narodil se v Praze v roce 1951. Vystudoval konzervatoř v Brně a DAMU v Praze, prošel divadly v Ostravě, Ústí nad Labem a v Šumperku. Od roku 1987 hrál ve Vinohradském divadle. S Eliškou Balzerovou založili v roce 1995 Nadaci Fidlovačka a uvedli do provozu zchátralou budovu divadla v Praze-Nuslích. Töpfer je v divadle Na Fidlovačce ředitelem, hercem i režisérem.
Největší popularitu mu přinesly role v seriálech: doktor Král z Života na zámku a velitel četnické stanice Arazím v Četnických humoreskách. Nyní se objevil jako lékař v pokračování Nemocnice na kraji města.
Společně s bratrem provozují pražskou hospodu U kalicha. Z prvního manželství má dvě dcery, které žijí v Americe, se svou druhou ženou a dcerou žijí v Praze. Ve svém divadle Na Fidlovačce, režíroval několik her (Dalskabáty, Fidlovačka, Obchodník s deštěm) a účinkuje v představeních: Horoskop pro Rudolfa II., Šumař na střeše, Blboun a Julie, ty jsi kouzelná!
Filmové role: Dva muži hlásí pří-chod /1975/, Hněv, Nemocnice na kraji města /1977/, Město mé naděje /1978/, Kdo přichází před půlnocí /1979/, Straka v hrsti /1983/, Jak básníkům chutná život /1987/, Ta naše písnička česká II /1990/, Konec básníků v Čechách /1993/, Ještě větší blbec, než jsme doufali /1994/, Život na zámku /1995/, Pasáž /1997/, Četnické humoresky /2000/, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Černí baroni /2003/, Jak básníci neztrácejí naději /2004/.
Pan Tomáš Töpfer se představí ve volném vyprávění o původním seriálu České televize „Četnické humoresky“, který námětově těží z existence četnických pátracích stanic a skutečných případů, které stanice řešily.
Těšíme se na Vaši návštěvu ve středu 28.5.2008 v 17.hodin v kinosále Regionální knihovny v Karviné – Mizerově .
Vstupenky v hodnotě 50,-Kč budou k dostání na středisku RK v Karviné – Ráji od 2.5.2008.
(hel)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 27 vyąlo 01. 04. 2008.