Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 27 / 2008

Úvod
Konkurs plastyczny
"Baśnie i legendy znad Olzy"
Z historie písma
Nejen pro čtenáře!
Odpoledne poezie
Modernizace zařízení FK
Z programu FK Karviná.
Děti kouzlí z papíru
Novinky u MICu
Čtení s hvězdami
Výměnný fond IO
Co si přečtu...
Pozvání přijal ….
Víte, že …
Olympijské klání v knihovně
Dokolečka dokola, karneval už
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Dokolečka dokola, karneval už volá

Dětské oddělení Regionální knihovny Karviná-Nové Město pořádalo již osmý ročník populárního karnevalu Knihomolíků, který se uskutečnil 22.2.2008.
Je již tradicí, že každý rok se mohou ti nejlepší čtenáři naší knihovny za odměnu zúčastnit maškarního plesu, který je vyvrcholením týdne jarních prázdnin.
Již dopoledne knihovna ožila, protože naši malí čtenáři si vzali za své vyzdobit místnost na večerní karneval. Po hodince usilovné prá-ce tak ze stropu visely nafukovací balónky, okna byla vyzdobena řetězy a mašlemi,ani půjčovní pult či regály s knihami neušly pozornosti dětí a dostaly sváteční podobu.
V pět hodin to všechno vypuklo. Z reproduktorů se linula hudba skupiny Maxim Turbulenc a masky začaly svůj rej. Představila se nám skupina čarodějnic, některé byly vyzbrojeny košťaty, jiné měly na zádech hrb a na hrbu kočku. Jedna čarodějnice s sebou přivedla stařičkého dědka, mimino zase přišlo za doprovodu vlka, kašpárek si hrál s Pipi punčochatou, princezna s indiánkou a Bílou paní, upír měl za společníka kovboje a malá kočička kamarádila s děvčaty z hudební skupiny.
Na správném karnevalu nesmí chybět soutěže, a tak dvojice soutěžily v tanci s balónky uvázanými na nohou či jablky mezi čely. Diváci živě povzbuzovali a všichni se dobře bavili.
Za dětmi zavítal také král Knihomol, který mečem pasoval ty nejlep-ší na Knihomolíka roku. Ne všichni měli tu čest a byli pasováni, oceněni byli jen takoví čtenáři, kteří nedostávají upomínky, pravi-delně navštěvují svou knihovnu a zapojují se do našich akcí. Ti ostatní se musí snažit a snad příští rok.
Díky našim milým sponzorům dostaly děti také občerstvení – pizzu a ledový čaj. Takto posilněny čelily statečně ortelu - která maska je ta nejhezčí?
Děti sami vybraly a paní knihovnice ocenily tři nejlepší masky v kategorii dívky a jednu v kategorii chlapci. Plyšáčci a knihy hřály vítěze u srdíčka, ale s prázdnou neodešel nikdo, každý dostal alespoň malou pozornost, aby na ten letošní karneval nezapomněl.
Dobrá nálada a veselí provázely celé dvě hodiny tance, soutěží a her. Rodiče, kteří přišli pro své ratolesti, vítali děti s nevolí, znamenalo to totiž konec skvělé zábavy. Vše má ale svůj konec. I náš karneval musel být po dvouhodinovém maratonu zábavy ukončen a již dnes se všichni těšíme na devátý ročník...

(stok)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 27 vyąlo 01. 04. 2008.