Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 36 / 2010

Úvodník
Fotbal v knihovně aneb...
Večer plný her, soutěží a pohá
Když se řekne Beletrie…
Co se děje za dveřmi knihovny?
Výukové lekce internetu v RK
Co si přečtu...
Stejná a přesto pokaždé jiná
Oslavili jsme 2. rok virtuální
Setkání v pařezové chaloupce
Malování na chodníku
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Setkání v pařezové chaloupce aneb Křemílek a Vochomůrka v knihovně.

18.června 2010 jsme netrpělivě vyhlíželi 17.00 hodinu. V tento čas byl odstartován výlet do lesa, na jednu paseku, kde ční pařez. Hádejte, kdo v něm přebývá? Samozřejmě naši staří známí a roztomilí skřítkové Křemílek a Vochomůrka.


Stejně tak jsme si připadali i v tento letní podvečer v naší knihovně – v Karviné Novém Městě, která se zaplnila samými skřítky do posledního místečka. A neuvěříte, vešlo se nám tady celkem 79 dětí a jejich rodičů.
Všichni jsme pak přivítali i naše hosty. Již podruhé na další čtení z projektu CČČD přijala představitelka Veverky ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, slečna Lenka Zahradnická. Tentokráte přijela i další roztomilá osůbka, Kristýna Janečková, představitelka další zdravotní sestřičky v seriálu.
Václava Čtvrtka již z našich čtení známe docela dobře. Tentokráte jsme otevřeli knihu Pohádky z mechu a kapradí. Podívali jsme se spolu do chaloupky, kde měli naši skřítkové zvláštní hodiny, které ukazovaly pouze jaro, léto, podzim nebo zimu. Zasadili jsme společně semínko či otevřeli studánku. Když jsme se vydali do lesa na návštěvu k Vochomůrkovi a Křemílkovi, cestou jsme mohli minout borůvčí, jehož modrofialové kuličky tak chutnají nám, stejně i těmto malým hrdinům z knihy pana Čtvrtka. Naši skřítkové z nich vyráběli povidla. A o tom nám taky naše „sestřičky“ krásně četly. Poslední pohádkou bylo vyprávění o velikém vaření. Všechny děti mají rády sladké, o tom nemusíme diskutovat a taky rády papají kaše, a když jsou s jahodami či jiným ovocem, pak jsou na vrcholu blaha. Naši kamarádi z pařezové chaloupky taky kaši vařili.
Hodinka našeho setkání na pasece v pařezové chaloupce u Křemílka a Vochomůrky utekla jako z vody a přišel čas se loučit, ale nejdříve jsme jako tradičně soutěžili a samozřejmě došlo také na focení a autogramiádu našich hostů.
Již teď se těšíme na další čtení v naší knihovně, které odstartuje zároveň s novým školním rokem 2010 – 2011.
Přejeme všem hezké prázdniny plné sluníčka. Ať krásně hřeje na našich cestách do lesa. Kdo ví, možná tam někde na pasece stojí pařezová chaloupka.
(yko

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 36 vyąlo 07. 01. 2010.