Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 57 / 2015

Úvod
Knižní jarmark po jednadvacáté
Dobrovolnické centrum při RKK
Pro zájemce o kurzy práce s PC
Didaktické hry v knihovně
Ptejte se knihovny
Výstava s názvem „FOTOGR
FILMOVÝ KLUB
Co si přečtu...
Pisarze już spakowani!
Dobrovolnice Klaudia z Polska
Indiánské léto v RK-Nové Město
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Indiánské léto v Regionální knihovně Karviná - Nové Město

Indiánské léto v Regionální knihovně Karviná-Nové Město Každoroční oblíbená aktivita „Knihomolické dílničky“, které pořádáme na naší pobočce pravidelně již řadu let, zpestřily i letos dětem a jejich rodičům letní prázdniny. Ty letošní se nesly v indiánském duchu.


Hned v úvodu prázdnin jsme si vyrobili indiánský totem, a to z ruliček toaletního papíru. Ten děti polepily barevným papírem či pomalovaly barvičkami. Pokračovali jsme výrobou talismanu, takového lapače snů. Postačil nám tvrdý papír, bavlnky, korálky a peříčka.
Aby nám bylo veselo, další dílničku jsme věnovali výrobě sluníčka. Děti pracovaly se samoschnoucí hmotou různých barev.
No a co by to bylo za indiány, kdyby nebyli ozdobeni náramky. Ty jsme se naučili společně plést z bavlnek.
Prázdniny se nám zhouply do druhé půlky a tu odstartovalo indiánské čtení. Četli jsme si z knihy Prázdniny v knihovně a na přečtené ukázky pak navazovalo veselé soutěžení, samozřejmě s indiánskou tématikou.
Že se indiáni uměli dorozumívat různým způsobem, to ví každý z nás. My jsme se ale naučili indiánské korálkové písmo a to nás moc bavilo.> No a když už jsme toho věděli o indiánech tolik, neváhali jsme se pustit do výroby indiánské vesnice. Nesmělo chybět týpí, ohniště, indiáni, rybník, kanoe, chodník či totem. Závěr dílniček se opravdu povedl a my jsme mohli být na své dílko patřičně hrdí. Zájem dětí byl velký, navštívilo nás na stopadesát. Zhodnotit výrobky můžete na našich stránkách www.rkka.cz ve Fotogalerii, nebo na Facebooku naší knihovny. Už se těšíme na další léto!
(Stok)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 57 vyąlo 01. 10. 2015.