Časopis Regionální knihovny Karviná


Akce Střediska hudby a umění červenec – září 2017

I v letním období připravuje Středisko hudby a umění Regionální knihovny Karviná pro své návštěvníky zajímavé akce


Na červenec připravuje naše středisko pro milovníky výtvarného umění další lahůdku. Uskuteční se výstava polského umělce Mirosława Pilarze. Tento autor již působil na různých místech - hned po vystudování vysoké školy pracoval jako malíř v reklamní společnosti, učil estetiku a reklamu a pracoval také v oboru grafického designu (namaloval obraz v Německu o délce více než 12 metrů!). V současné době (od roku 1995) je učitelem výtvarné výchovy Domě mládeže v Rybniku. Tento výtvarník, rodák z Bytomi, bude na našem středisku vystavovat svá díla vůbec poprvé. Absolvent Uměleckého institutu v Lublině a katedry grafiky umělecké fakulty Slezské univerzity v Těšíně bude vystavovat zejména své malby a kresby, což je doménou jeho umělecké tvorby. Vernisáž výstavy se bude konat na Středisku hudby a umění RKK v úterý 4. 7. 2017 od 18.00 hodin.Výstava trvá do pátku 28. 7. 2017.
Naše středisko také připravuje na 1. září 2017 jednu z největších celoměstských akcí Regionální knihovny, Knižní jarmark. Letos se bude na Masarykově náměstí konat již jeho 23. ročník. Kromě tradiční nabídky knižní produkce, a mezi veřejností nesmírně populárního prodeje vyřazených knih z fondů RKK za příznivé ceny, jarmark nabídne také zajímavý kulturní program. Na své si přijdou všechny generace jeho návštěvníků. Připraveno bude divadelní představení pro děti, pro mládež koncert populární havířovské pop-rockové skupiny Světlo, pro seniory tradiční vystoupení karvinské Malé černé hudby a další doprovodný program, který se bude upřesňovat. Pro nejmenší návštěvníky budou k dispozici zdarma nafukovací balonky s logem jarmarku. Občerstvení bude zajištěno díky stylové C. a K. polní pražírně a kafírně. Novinkou letošního jarmarku bude nabídka chráněné dílny Puntík z Bohumína, která dává práci více než 40 lidem s handicapem. Veškeré informace se dozví zájemci včas z plakátů, na webových stránkách knihovny i na jejím facebookovém profilu.
V září začíná také další velká celoměstská akce, na které se podílí naše středisko, projekt „Konverzace uměním“. V rámci tohoto projektu se 18. 9. na Středisku hudby a umění koná beseda s herečkou Veronikou Forejtovou s názvem „Střípky z knihy Byla vždycky svá“. Herečka bude na besedě vzpomínat na léta strávená v Ostravě, ale i na své angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě nebo v Karlových Varech.
Další akcí v rámci tohoto projektu bude koncert operního pěvce, člena operního sboru Slezského divadla v Opavě, Rudolfa Medňanského. Na koncertě zazní slavné árie a české i zahraniční operní klenoty z repertoáru tohoto pěvce. Koncert se koná v sále SHU 25. září 2017. Vstupenky na akce projektu Konverzace uměním budou k dispozici na našem středisku, rezervace na telefonním čísle 596 311 266 nebo na e-mailu denisa.machu@rkka.cz.
(zen)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 64 vyąlo 03. 07. 2017.