Časopis Regionální knihovny Karviná


Do práce na kole i v Regionální knihovně Karviná

Do práce na kole je celostátní soutěž, která probíhá pravidelně každým rokem v měsíci květnu. I letos se již počtvrté zapojilo Městské informační centrum ve spolupráci s Magistrátem města Karviné do této soutěže


Zaměstnanci informačního centra podávali všem zájemcům informace z řad občanů našeho města o této soutěži a zároveň sloužily prostory informačního centra jako místo pro předání dárkových balíčků města Karviné pro všechny účastníky soutěže. Do soutěže se kromě cyklistů mohli také zapojit běžci, chodci nebo např. bruslaři.
Letošní ročník podpořili i známé osobnosti jako např. MUDr. Pavel Pafko DrSc. nebo fyzioložka a biochemička prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc., i to byl důvod pro motto letošního ročníku, které znělo: „Do práce na kole jezdí i profíci!“. Cílem celého projektu je pak motivovat co nejvíce lidí k jakékoliv bezmotorové dopravě a přispět tak čistšímu ovzduší a zlepšení své kondice. Účastníci se mohli zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na četnost, délku jízdy, kreativitu aj. Zaměstnavatelé zase mohli bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“ i v kategorii „Nejlepší vnitrofiremní soutěž“. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny…).
Soutěž svou účastí podpořili i zaměstnanci knihovny. Někteří spíše symbolicky, ale jsou v našich řadách i takové kolegyně, které mají vyšší cíle a svými výkony atakují přední příčky v tabulkách soutěže a jsou nám ostatním vzorem. Dosažené výkony – ujeté kilometry si zasluhují zcela jistě obdiv a je třeba před nimi smeknout!
(hep)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 64 vyąlo 03. 07. 2017.