Časopis Regionální knihovny Karviná


Májová cesta zaměstnanců Regionální knihovny Karviná z pohledu účastníka Tomáše Brčici

S ideou zorganizovat akci FKSP, výlet zaměstnanců RKK do Prahy na knižní veletrh „Svět knihy“ přišla vedoucí střediska doplňování a zpracování knihovního fondu Mgr. Martina Deutschová.


S podporou vedení RKK Mgr. Deutschová tento nápad ještě rozšířila o možnost exkurze v Ústřední knihovně Městské knihovny v Praze, kterou zajistila prostřednictvím naší bývalé zaměstnankyně Bc. Jarmily Havelkové, která v této knihovně v současné době pracuje.
Cesta zaměstnanců RKK do Prahy byla zrealizovaná ve dnech 11. a 12. 5. 2017. Začali jsme ve čtvrtečních brzkých ranních hodinách, kdy se na nás hned „usmálo štěstí“ a bylo nám oznámeno opoždění vlakového spoje zhruba o 1.5hodiny.
Raději bychom se viděli ve 4 hodiny ráno ještě v posteli, ale když se situace takto vyvinula, vytvořili jsme několik diskuzních kroužků, ve kterých jsme víceméně řešili radosti i starosti okolo práce v RKK. U tohoto povídání jsme se posilňovali připravenou svačinou, každý podle svých možností, někteří i tak, že už „vyjeli s prázdnou“.
Cesta ve vlaku pak po tomto povoleném dopingu ve veselém duchu příjemně utíkala. K diskuzi jsme připojili pění českých a slovenských šlágrů se zlidovělými texty a vyprávění moře anekdot, bonusem na víc nám byl upřímný smích i ostatních spolucestujících, kteří jistě nečekali, že v brzkých ranních hodinách budou takto duševně obohaceni.
Netrvalo dlouho a vítěz po trati vyhlášené soutěže kolega S. zvolal jako první „Ó Praha“! V Praze nás přivítalo krásné jarní počasí. Neprodleně jsme se metrem přesunuli k ubytování a odložení zavazadel do určeného hotelu, kde jsme ještě stihli „smeknout klobouk“ před Mgr. Deutschovou, jak krásné místo v poměru ceny a kvality služeb vybrala. A pak už „hurá na Svět knihy“! Lidi, co tam bylo knížek, všemožné žánry, jak hezky ilustrované, škoda, že se nemohu dožít věku jako havran nebo želva sloní, abych je stihnul všechny přečíst, zasnil jsem se. O nádherných okamžicích na veletrhu jsme si každý šli užít Prahy dle vlastního uvážení. Ať jsme se kochali památkami, divadelním představením nebo gastronomií vždy s knedlíkovou variací byli jsme všichni spokojeni a návštěvníci divadla i dojati.
Příjemně unaveni jsme zalehli do svých pokojů v brzkých večerních hodinách, majíc na mysli, že přílišný hluk v této a noční době by mohl vnést špatné světlo na RKK v naší hlavní metropoli. Ráno, po pestré snídani, která ovšem byla v ceně, jak již jsem uvedl dokonale vybraného ubytování, jsme se natěšeně vydali na exkurzi výše uvedené knihovny. Tou nás provázel vedoucí pobočky p. Jan Konrád a zmiňovaná ex-kolegyně Bc. Havelková.
S působivým výkladem jsme prošli oddělení pro děti a mládež, informační, hudební, divadelní a navštívili i dílnu. Návštěva Ústřední knihovny se nám jevila jako velmi zajímavá a po jejím zakončení jsme si povzdychli: „jó Praha“!. Ale mezi námi, už na zpáteční cestě jsme se shodli, že stejně ta naše karvinská „Regionální knihovnička“ nám přirostla k srdci nejvíc a pokud budeme mít my tu možnost, nikdy ji za žádnou jinou nevyměníme.
Za účastníky zájezdu – Tomáš Brčica

Jméno:

Email:

Nadpis:

Text:


Jedna plus dvě =
<< zadejte číslo
Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 64 vyąlo 03. 07. 2017.