Časopis Regionální knihovny Karviná


Jana Stryková četla dětem v RK Karviná

Káča, tak si děti povzdechly při příchodu našeho hosta dne 27. 6. 2017, když se ve dveřích objevila herečka z oblíbeného seriálu z nemocničního prostředí. Herečka Jana Stryková dne 27. června navštívila naši knihovnu, aby se i ona zapojila do projektu Celé Česko čte dětem.


Paní Jana je sama maminkou a hned na začátku nám prozradila, co se synem čtou za knihy. Jednoznačně vyhrál Ferda Mravenec. Jana Stryková rovněž prozradila, že její nejoblíbenější knížkou byla Ronja, dcera loupežníka. Tím nám krásně nahrála. Podívali jsme se totiž opětovně do dílny Astrid Lindgrenové. Tentokráte jsme otevřeli knihu Pipi Dlouhá punčocha.
Seznámili jsme se s docela zvláštní dívkou, která má dva rezavé copky, šaty ze dvou látek, každou jinou punčochu, sílu takovou, že uzvedne koně a obličej plný pih. To je Pipi, která se jednoho dne přistěhovala do vili Vilekuly s kamarádem Panem Nilsonem Záhy se seznámila s Tomem a Anikou a tato trojka začala prožívat svá dobrodružství.
Četli a povídali jsme si o tom, že i když má člověk vady na kráse, není třeba se mu posmívat, protože nevíme, jaké má srdce. Četli jsme si také o tom, jak to dopadne, když si děti hrají se zápalkami či jaká hrůza obestře město, když z cirkusového zvěřince uteče tygr. Naštěstí je tady ale Pipi, která zachrání děti z hořícího mrakodrapu, tygra vrátí zpět do zvěřince a všem dětem z města nakoupí bonbony a hračky.
Škoda, že čtení trvá tak krátce. Bylo milé, poučné i napínavé. Samozřejmě jsme si zasoutěžili a náš host se s námi trpělivě vyfotil a podepsal. Již teď se těšíme na další čtení, které proběhne po prázdninách.
(yko

Jméno:

Email:

Nadpis:

Text:


Jedna plus dvě =
<< zadejte číslo
Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 64 vyąlo 03. 07. 2017.