Časopis Regionální knihovny Karviná


Podzim s projektem Celé Česko čte dětem

V Regionální knihovně v Karviné - Mizerově se podzim nesl v duchu projektu Celé Česko čte dětem. Jedná se o celorepublikový projekt, který vznikl v roce 2006 a jehož hlavním posláním je prostřednictvím společného předčítání budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání má totiž obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví.


Předčítání rozvíjí u dětí paměť a představivost, učí myšlení a utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My v tomto projektu neříkáme „Jdi a čti si!“, ale „Pojď, budu ti číst“.>br> Od začátku spolupráce na tomto projektu přijalo pozvání knihovny mnoho předních českých osobností.
Prvním hostem, který přijal naše podzimní pozvání byl karvinský rodák, český muzikant, zpěvák a frontman skupiny Nebe, pan Petr Harazin. Setkání s ním probíhalo 10. 10. 2017 v literární kavárně. Pan Petr Harazin naše děti s rodiči nadchl, navíc jsme měli tu čest, že v den, kdy u nás předčital, právě oslavil své 27. narozeniny. Jelikož jsme o jeho narozeninách věděli, připravili jsme si pro něj narozeninový dárek, dort s fotografií jeho skupiny, který nám darovala firma Dorty na míru. Pana Harazina náš dárek dojal.
Naše druhé pozvání na podzimní čtení přijal český herec, muzikant, zpěvák, pan Ondřej Ruml.
Naši knihovnu navštívil 7. 11. 2017 a jeho předčítání se konalo v kinosále. Pan Ruml byl v této době na turné s názvem Na Hubu, které je unikátní tím, že na tomto turné nepoužívá žádné nástroje, doprovází se pouze zvuky vytvořené jím. Setkání s panem Rumlem se neslo v přátelské atmosféře a naši hosté byli na něj připraveni se spoustou otázek. Pan Ruml naše čtení obohatil i písničkami, při kterých si děti zazpívali s ním.
(tur

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 66 vyąlo 10. 01. 2018.