Časopis Regionální knihovny Karviná


Velké vánoční šturmování

Stalo se již tradicí, že naše nejlepší Knihomolíky zveme na konci roku k povídání o vánocích spojené s malou nadílkou. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme se 14. prosince sešli v RK Karviná, oddělení pro děti a mládež Karviná-Nové Město.


Všichni svátečně oděni, vyzbrojeni dobrou náladou a plni očekávání, jsme se sešli v šestnáct hodin v naší vánočně vyzdobené knihovně. Rozsvícený stromeček, zapálený adventní věnec a koledy navodily sváteční atmosféru.
Paní knihovnice nás provedla celým adventem, přiblížila nám zvyky, tradice, které se k němu váží a povídání jsme si doplnili básničkami či čtením kratších ukázek z knih s vánoční tématikou. Překvapením pro všechny byly názorné ukázky štědrovečerních tradic.
Pouštěli jsme si lodičky z ořechových skořápek, odlévali vosk, který nahradil olovo, a také hádali, co nás čeká. To si pod čtyři hrníčky dáte penízek, srdíčko, rybičku, podkovu a každý si vybere, jestli v příštím roce bude zdravý, potká lásku, bude mít štěstí či peníze. Vánoční povídání jsme zakončili zpěvem koled.
Na závěr všechny děti dostaly malý balíček, kde je čekalo něco dobrého na zub, ale také menší hračka jako překvapení. To byly odměny našich stálých sponzorů, za které jim patří neskonalé poděkování. Spokojené děti a také jejich rodiče odcházeli s dobrou vánoční náladou oslavit každý ty své vánoce v kruhu rodiny. My knihovnice jsme byly rády, že můžeme touto formou odměnit naše nejvěrnější Knihomolíky za jejich celoroční práci a doufáme, že i v roce 2018 bude knihovna plná nadšených čtenářů, protože to nás vždy nejvíce potěší.
Kousek vánoční atmosféry Vám přinášíme v naší FOTOGALERII na stránkách www.rkka.cz, kde najdete fotečky z naší vánoční akce nebo si je prohlédněte na FCBooku naší knihovny.
(Stok

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 66 vyąlo 10. 01. 2018.