Časopis Regionální knihovny Karviná
Milí přátelé,


jak nádherný pocit je to, když Vás ráno šimrá sluníčko, kdy Vás z postelí vyhání křik rozradostněných zástupců ptačí říše a nemusíte se při odchodu z domova balit do huňatých svetrů, kožichů a zimních bund. Jednoznačně! Jaro je tady! Udeřilo plnou svojí zázračnou silou, každá žilka či tepna v našem těle hraje. Máme chuť otevřít se celému světu, darovat své srdce, obejmout všechny...

Sluneční paprsky sledují krásné a ladné křivky odhalených ženských nohou a zapaluje ohníčky v očích mužů. Zajímavé je, že takový zájem o opačné pohlaví narůstá právě v tomto období. Položili jste si otázku proč? Jistě, již klasik kdysi napsal: „Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas.“ Otázkou nadále ale zůstává to, proč zrovna květen? Že by na nás a naše city měl vliv právě sluneční svit se svojí zázračnou životodárnou energií?

Něco na tom pravdy bude, kdy po zimě a vyčerpávající tmě jsme postaveni před lesk, záři, vůně, krásu, kterou vlastně nabízí jaro. Nebo že by šlo o pomyslnou obranu proti jarní únavě? Ať již si pro své spády najdeme jakékoliv vysvětlení, každopádně jde o velice příjemnou záležitost.

O květnu se říká, že děti narozené či počaté v tomto měsíci jsou dětmi lásky, na stranu druhou, když se podíváte na sňatky uzavřené v tomto měsíci, zjistíte, že je jich velice málo. Pořád mezi lidmi panuje pověra, že bývají nešťastné. Ale, pověry jsou jedna věc a realita druhá. Prožijte ten máj s někým, Vám blízkým. Pokud hledáte, přeji, ať najdete, a nenechávejte si darování či příjímání lásky pouze na jeden měsíc, vždyť jde o záležitost, kterou nelze spoutat, omezit, zařadit, či zkrotit.

Nechte se tedy opít láskou, a já Vám přeji, ať nikdy nedohlédnete tohoto pomyslného poháru dna...

(yko)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 10 vyąlo 15. 04. 2004.