Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 18 / 2006

Úvod
Nejdelší vánoční řetěz v ČR
Zdobení vánočních perníčků
Nové počítače pro čtenáře
Jak šel čas…
Databáze hist. dokumentů
Ve zkratce
Co si přečtu...
Jeden proti zbytku
Nejoblíbenější Večerníček
Už jsou tady jarní prázdniny!
Setkání s Ondřejem Havelkou
V knihovně je Mikuláš a Čert
Připravujeme
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Úvod

Vážení přátelé, přípitky plné přání zdraví a spokojenosti odstartovaly další rok našich životů. Začal se psát rok 2006. Každý z nás do něj vstoupil s mnohým předsevzetím a jen jeho samotný běh nám dá odpověď, jak si s nimi poradíme.


Pamatuji si, že když jsem byla malá, magická hranice nového tisíciletí pro mne již znamenal obraz výletů do vesmíru, obydlení okolních planet či života na matičce zemi spolu s roboty, které nám pomáhají v našem běžném životě.

Je pravda, že sice provoz na křižovatkách pořád řídí semafory , nakupujeme z pohodlí svých domovů pomocí internetu a ono nám to zboží přijde zabalené, v nemocnicích je ruka chirurga nahrazena robotickým ramenem, který nezná lidský třes, je přesnější a pravda, oproti člověku je neúnavný. Pokrok jde prostě vpřed. Přesto… Myslím si, že osobní lidský kontakt je obřad, příjemné setkání očí, dotyku rukou..Ten snad nevymizí nikdy. Věříme, že alespoň u nás, v Regionální knihovně Karviná se rádi budeme setkávat se zvědavýma očima dětí či všetečnými otázkami dospělých návštěvníků. Automatizace pronikla sice i k nám, ale jde především o usnadnění naší práce či významná pomoc pro naše uživatele, zejména ve vyhledávání požadovaných dokumentů, ale prvotní kontakt zůstává na lidech. Přejme si tedy do nových dní, aby těch pohledů bylo co nejvíce, abychom uměli o něco poprosit, poděkovat, oslovit..

Patří to sice do základů slušného chování nás všech, ale možná by jste se mnohdy divili. Pojďme tedy společně zapomenout na vnitřní trápení a vítejme se s úsměvem na tváři, jednejme vlídně, buďme trpěliví. Někdy jde sice o nadlidský výkon, ale právě proto, že jsme lidé a máme umění se ovládat, vyhráváme nad stroji… Pojďme se všichni v tom novém roce 2006 o to maximálně pokusit.

(yko)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 18 vyąlo 01. 01. 2006.