Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 2 / 2002

Úvod
Čtenáři – čtenářům
Dny Karviné
Nové knihy
Sháníte knihu, časopis?
Odpoledne plné dárků
Z historie knihovny
Iva Pekárková
V září na Březinovou
Internet pro Vás
Zn.: Hledám práci
Městské inf. centrum
Knižní jarmark
Filmový klub
Literární soutěž
Jan Cimický v knihovně
Knihomolík pro děti
Knihovna připravuje
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Vážení čtenáři, milí návštěvníci,vrátili jsme se z dovolených. Dětem skončily prázdniny. Někdo měl hezky, jinému pršelo. V jistém smyslu nám pršelo všem. Všichni pocítíme, dříve či později, ničivé důsledky letošní „české“ povodně.

Ale teď není čas na žabomyší války typu Čechy versus Morava. I když je fakt, že s „moravskou“ povodní před pěti lety se toho tolik nenadělalo. Trvalo poměrně dlouho, než ji celostátní televize vzala vůbec na vědomí. A malá obec Střeň se dodneška soudí s finančním úřadem, že nečekala na rozhodnutí úředníků, ale poskytla lidem bez střechy nad hlavou peníze hned ze svého rozpočtu.

Nesrovnávejme. Povodeň to je neštěstí a bolest. V každém případě. Tu letošní nemohl nikdo přehlédnout. Existují ale také povodně „malé“, které si lidé kolem nás nosí v sobě. Nějaké trápení. Starost. Je jich celá řada. Naučme se je vnímat. Pomozme, aniž bychom o pomoc byli žádáni.

Hana Jenčová

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 2 vyąlo 04. 09. 2002.