Časopis Regionální knihovny Karviná


úvod

Vážení přátelé,
Není to nádhera, probouzet se za švitoření jiřiček, které svou vysokou fistulí v brzké ráno konají akrobatické nálety na obloze? Ucítit hned po ránu tu nádhernou vůni letně posečené trávy a vstávat vstříc teplým slunečním paprskům? Konečně jsme se dočkali. Je tady léto!

Vydáváme se k řekám, k moři i našim českým rybníkům, balíme bundy a pořádné boty na horské túry a také balíme kufry do dalekých a exotických zemí. Jak ale a co si počít, když naše dny zasloužené dovolené se zatáhnou tmavými mraky a z nebe se spustí provázky vytrvalého deště? Necháme si tím pohledem zkazit celou dovolenou nebo se přeladíme na tóninu pozitivního myšlení o tom, že nezáleží na tom, co je kolem, ale o tom, jak se cítíme my. Neboli slovy textu jedné písně: Jaký si to uděláš, takový to máš? Nenechme se tedy odradit dešti, bouřkou a ne zrovna příjemným teplem, užívejme si volna, sladkého nedělání a vzájemného posezení s rodinou a čtenáři. V současné uspěchané době je to balzám na nervy. Oblékněme pláštěnky a gumáky, vyjděme si do lesa. Stará pravda hlásá, že v lese neprší. Natáhněme do svých nosíků tu vlhkou vůni lesa a někde skrytých klobouků hřibů, na pasece si od zralých malin obarvěme rty a na jazyku nechme rozpustit tu sladkopříkrou chuť. S potomky si můžeme zahrát šiškové války, převtělit se do rudých kůží z knížek Karla Maye a vlastně zavzpomínat na léta, kdy jsme naboso lítali po lese a vymýšleli různé skrývačky…..¨

Navečer, když ulehnou všichni malí kovbojové a indiáni, doporučuji si zajít na dlouhou procházku, ukončenou fajn posezením někde u dobrého moku… A pak ….spát a spát s vědomím, že nás nevzbudí velice protivný zvuk budíku…a my nemusíme….a o tom je vlastně dovolená. I ta letošní dovolená bude mít pro každého jinou podobu.Věřím, že návod na katastrofické léto, který jsem Vám nabídla, nebudete potřebovat. Přejme si proto nebe bez mráčků a krásnou dovolenou, plnou těch nejskvělejších zážitků.

(yko)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 20 vyąlo 01. 07. 2006.