Časopis Regionální knihovny Karviná


MULTIMEDIÁLNÍ FESTIVAL 2006
Statutární město Karviná a Regionální knihovna Karviná pořádají každým rokem v rámci Března-měsíce internetu Multimediální festival.

Jak se v knihovně maluje.
Dětské oddělení Regionální knihovny Karviná - Nové Město pořádalo v týdnu od 29. 5. do 2. 6. 2006 akci pod názvem Malování na chodníku. Stalo se milou tradicí, že děti mateřských škol pravidelně v květnu přijdou namalovat veselé obrázky na chodník za MDK.

Historie knižní vazby - část IV.
V 17. století začíná i vazbu ovládat barokní sloh. Francouzské přepychové vazby v tomto i dalším století často zdobí vedle znaku rodu i iniciály majitele. Dekorace zlacení přijímá zakřivení linií typické pro baroko a často se prosazují rostlinné motivy. Opět se objevuje dekor a la fanfare, nově se vyskytuje vějířový vzor v rozích a s růžicí ve středu desky.

Sudoku na Vaše
Sudoku je hlavolam, nebo lépe řečeno logická hra.

ZDATNÝ KARVIŇÁČEK
V rámci Dnů Karviné, připravila naše pobočka Karviná-Hranice program pro děti. V sobotu 3. 6. 2006 od 9,00 do 12,00 hodin děti soutěžily o Zdatného Karviňáčka.

HURÁ NA PRÁZDNINY!
Celý rok se těšíš a teď je to konečně tady: Hurá prázdniny!

Ve zkratce
Náměstí ožije Knižním jarmarkem

Získej podpis Anety Langerové spolu s hezkou knížkou!
Regionální knihovna Karviná vyhlašuje pro děti od 1. června do 31. července soutěž o získání pamětního listu s podpisem Anety Langerové a hezké knížky.

Co si přečtu...aneb Malá galerie nejčtenějších autorů
Stanislaw Lem v šedesátých letech minulého století uměl díky svým encyklopedickým znalostem a intuici velmi dobře předvídat i komentovat dobu. Kvůli jeho knihám byly pořádány vědecké konference, mnohé z jeho nápadů byly doceněny až o desítky let později. Přestože dovedl v myšlenkových konstrukcích kráčet dál než většina jeho současníků, zůstal svým způsobem skeptikem a konzervativcem.

Děsivé dějiny aneb Co se vám učitelé neodvažují říct
Ve Velké Británii vydávají Terry Deary a malíř Martin Brown dlouhodobě knižní edici Děsivé dějiny (Horrible history). Vycházejí v ní postupně dějiny jednotlivých lidských skupin (Ničemní Normané, Prohnilí Římané) či období (Temní rytíři a ošumělé hrady).Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 20 vyąlo 01. 07. 2006.