Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 21 / 2006

Úvod
Atmosféra Knižního jarmarku
Infoservis úspěšně pokračuje
Na návštěvě
Historie knižní vazby
Informační kiosky
Jesień pod znakiem wystaw
Ve zkratce
Ve zkratce
Co si přečtu...aneb Malá galer
Nabídka Filmového klubu
Koníčky, které nás baví
Rok v Provence
Nové počítače
Děsivé dějiny
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Úvod

Vážení čtenáři,

Sen a tužby, snad i prosby a tajná přání nás, pracovníků Regionální knihovny, ale i Vás, návštěvníků a uživatelů pobočky v Karviné - Novém Městě, se staly skutečností. Dne 18.září 2006 byla slavnostně otevřena zcela nově rekonstruovaná knihovna. Otevřela se tak nová kapitola pobočky, aby Vy, naši uživatelé, jste ještě kvalitněji a ve větším pohodlí mohli užívat všech služeb, které nabízíme.

Tato knihovna patří svou velikostí mezi největší. Přináleží do spádové oblasti, čítající 18.090 obyvatel, z toho za rok 2005, Vás čtenářů bylo 2.754, z toho 813 dětí a mládeže do 15 let.

Knihovní fond pobočky obsahuje přes 42.000 svazků nejen beletristických, ale je zde dobře zastoupena i naučná literatura. Neopomeňme také na 66 titulů periodik, které si můžete přijít prostudovat či přečíst. Možná by Vás zajímal ještě jeden údaj. Kolik si myslíte, že si naši čtenáři půjčili knih a časopisů? Číslo 151.761 je určitě úctyhodné. Prioritou dětského oddělení v Karviné - Novém Městě je přitáhnout děti zpět ke knihám a četbě jako takové. Proto se zde konají mnohé akce, besedy, soutěže a knihovnické lekce. Za minulý rok jich bylo 247 a zúčastnilo se jich na 5.100 účastníků.

Rekonstrukce v knihovně Karviné - Novém Městě přinesla především rozšíření stávajících prostor, vybavení novým, vyhovujícím nábytkem, instalaci moderním osvětlením v podobě velkého množství bodových světel a především, což přispěje ke komfortu a příjemnému pobytu ve vaší knihovně, byl nainstalován moderní klimatizační systém, který po zkušenostech z letošního horkého léta rozhodně umožní příjemný pobyt v naší knihovně. Celá rekonstrukce vyšla z návrhu renomované architektky Evy Špačkové, která se držela ve svém návrhu především zájmem o co největší účelnost a pohodlí pro naše uživatele.

Blíží se konec roku 2006. Letošními úspěchy se můžeme pochlubit a přát si, aby takové rekonstrukce proběhly i na ostatních pobočkách, kde je jich třeba. Za celý kolektiv pracovníků Regionální knihovny v Karviné přijměte přání spokojenosti se svým zdravím, životem, prací a do roku 2007 to správné vykročení, ať již pravou či levou nohou.

(yko)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 21 vyąlo 01. 10. 2006.