Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 27 / 2008

Úvod
Konkurs plastyczny
"Baśnie i legendy znad Olzy"
Z historie písma
Nejen pro čtenáře!
Odpoledne poezie
Modernizace zařízení FK
Z programu FK Karviná.
Děti kouzlí z papíru
Novinky u MICu
Čtení s hvězdami
Výměnný fond IO
Co si přečtu...
Pozvání přijal ….
Víte, že …
Olympijské klání v knihovně
Dokolečka dokola, karneval už
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Úvod

V následujících měsících naše města a vesničky ovládne šílenství. Šílenství fanoušků, ale i lidí, kteří sportu moc neholdují. Opět se na náměstích začnou u velkoplošných pláten shromažďovat všichni, kdo cítí a věří, že naši hrdinové na ledě potěší své fanoušky a s odhodláním v srdci se budou rvát jako lvi o některou z medailí. S neskromností v srdci budeme věřit v to nejlepší, budeme věřit v to, že naši hokejisté začátkem května udělají svým věrným radost v podobě zlatého kovu, které ozdobí jejich dresy.


Letošní mistrovství světa v ledním hokeji bude probíhat v kolébce hokeje, Kanadě. O to možná bude ten boj daleko těžší, ale jak historie ukazuje, naši borci zvládli horší a těžší překážky.
Když se podíváme do historie, naši hokejisté získali před 10 lety v olympijském Naganu zlatou medaili. Ani ten největší optimista tenkrát na metu nejvyšší nepomýšlel, ale to odhodlání v srdci našemu týmu vydobylo po letech paběrkování opět své místo na výsluní. Dalo by se říct, a mnozí odborníci o roku 1998 říkali, že otevřel zlatou éru našeho hokeje.
Co když se historie bude opakovat?
Na odpověď si budeme muset počkat až na dobu od 1. – 18. května, kdy budeme sledovat boje našich hokejistů v kanadském Quebécku a Halifaxu. Jde o 72.ročník a další zajímavostí je to, že přesně před 100 lety byla založena IIHF – Mezinárodní hokejová federace.
Naše družina je zařazena do skupiny D, našimi protivníky v základní skupině se stali Rusové, Dánsko a Itálie. Možná si říkáte, že až na Rusy by základní skupina měla být procházkou růžovou zahradou, ale jak historie ukázala již několikrát, mnozí outsajdři překvapili a favorité s nimi měli mnoho práce. Nikdy nepodceňuj protivníka – to je dávná pravda, která se vyplácí, měli by jsme se jí držet.
Ano, každý z nás při sledování zápasů vidí svou pravdu, vidí chyby a určitě ví, že on by to určitě zahrál jinak, ale to je výhoda nás, pasivních diváků. Skutečnost by byla určitě jiná.
Tak či tak, našemu týmu budeme fandit do posledního dechu. Naděje je nádherná věc a důvěra vložená na bedra našich borců je určitě bude zdárně hnát dál.
Pokud jste fandy nebo jen by jste se rádi dozvěděli o historii nebo i současnosti tohoto zimního sportu, máme pro Vás nabídku. Na pultech Regionální knihovny v Karviné najdete mnoho publikací o his-torii hokeje, o zápasech, které se zapsaly zlatým písmem do historie celosvětového hokeje, najdete i informace o hokejistech, kteří i za mořem, v NHL činí dobré jméno našeho hokeje.
Pro všechny, kdo budou chtít být každodenně informováni o průběhu po dobu MS, na všech pracovištích najdete denní tisk a pokud se na našich on-linech pohybujete, určitě Vám neujde i komentované zpravodajství v přímém přenosu.

Takže „Hoši, do toho!“

Vaše knihovna

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 27 vyąlo 01. 04. 2008.