Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 27 / 2008

Úvod
Konkurs plastyczny
"Baśnie i legendy znad Olzy"
Z historie písma
Nejen pro čtenáře!
Odpoledne poezie
Modernizace zařízení FK
Z programu FK Karviná.
Děti kouzlí z papíru
Novinky u MICu
Čtení s hvězdami
Výměnný fond IO
Co si přečtu...
Pozvání přijal ….
Víte, že …
Olympijské klání v knihovně
Dokolečka dokola, karneval už
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Úvod
V následujících měsících naše města a vesničky ovládne šílenství. Šílenství fanoušků, ale i lidí, kteří sportu moc neholdují. Opět se na náměstích začnou u velkoplošných pláten shromažďovat všichni, kdo cítí a věří, že naši hrdinové na ledě potěší své fanoušky a s odhodláním v srdci se budou rvát jako lvi o některou z medailí. S neskromností v srdci budeme věřit v to nejlepší, budeme věřit v to, že naši hokejisté začátkem května udělají svým věrným radost v podobě zlatého kovu, které ozdobí jejich dresy.

Konkurs plastyczny "Baśnie i legendy znad Olzy"
Biblioteka Regionalna Karwina oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie przygotowały konkurs plastyczny z okazji 90. rocznicy urodzin Józefa Ondrusza.

"Baśnie i legendy znad Olzy" "Báje a legendy z okolí Olše"
Regionální knihovna Karviná Szkoła Podstawowa nr 2 Cieszyn (Polsko) vyhlašují výtvarnou soutěž u příležitostí 90. výročí narození Józefa Ondrusze, folkloristy a významného sběratelé lidových báji

Klínové písmo
Lidé si již před mnoha tisíci lety předávali informace pomocí kreseb, znaků a obrazů. Bylo jen otázkou času, kdy se začne vyvíjet písmo. Písmo v pravém slova smyslu však vzniká teprve ve chvíli, kdy se vytváří uspořádaný soubor znaků a symbolů, kterým mohou jeho uživatelé zachytit, co si myslí, co cítí a nebo co jsou vlastně schopni vyjádřit.

Nejen pro čtenáře!
Knihovna je nesporně velkým přínosem pro běžného čtenáře. Knihy ho baví i vzdělávají, informují a občas mu i pomáhají při seberozvoji a řešení problémů.

Odpoledne poezie
Březen je měsícem knihy, měsícem internetu, ale také měsícem, kdy každoročně probíhá setkání milovníků mezinárodní poezie, nebo jenom zástupců národnostních menšin na Karvinsku.

Modernizace promítacího zařízení karvinského Filmového klubu.
Filmový klub, který působí při Regionální knihovně Karviná od roku 1968, svým divákům nabízí nejen díla nekomerční kinematografie, která uspokojí náročnějšího diváka, ale také moderní snímky.

Děti kouzlí z papíru
Kouzlíme z papíru – tak se jmenovala akce, která se konala v Regionální knihovně v oddělení pro děti a mládež v Karviné – Mizerově ve středu 13. února 2008.

Nové propagační a informační materiály v informačním centru
Městské informační centrum v Karviné – Fryštátě má v nabídce nové informační a propagační materiály města.

Navštěvujte knihovnu a získejte podpis Martiny Sáblíkové.
Regionální knihovna Karviná vyhlašuje pro dětské čtenáře další kolo soutěže s názvem "Čtení s hvězdami".

Výměnný fond Informačního oddělení v Karviné - Mizerově
Opět po půlroce se na Informační oddělení Regionální knihovny v Karviné dostává jedinečný soubor knih z výměnného fondu.

Co si přečtu...aneb Malá galerie nejčtenějších autorů
Paulo Coelho
se narodil v Brazílii roku 1947 ve středostavovské rodině jako syn inženýra. V sedmi letech se stal žákem jezuitské školy Svatého Ignáce v Rio de Janeiru. Povinný charakter náboženské praxe ve škole začal Paulovi velice vadit, nesnášel modlitby ani účast na mši.Přesto mu škola v něčem pomohla - zjistil, čím chce být: spisovatelem.


Pozvání přijal ….Srdečně Vás zveme na pořad "Arazím z Fidlovačky"
Pořad dostal název podle titulní postavy seriálu ČETNICKÉ HUMORESKY, kde hlavní roli ztvárnil Tomáš Töpfer, který přijal naše pozvání vystupovat v RKK.

Olympijské klání v knihovně
Pobočka Karviná-Hranice si pro všechny děti přiravila dlouhodobou soutěž PUTOVÁNÍ PO ČÍNĚ.

Dokolečka dokola, karneval už volá
Dětské oddělení Regionální knihovny Karviná-Nové Město pořádalo již osmý ročník populárního karnevalu Knihomolíků, který se uskutečnil 22.2.2008.Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 27 vyąlo 01. 04. 2008.