Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 28 / 2008

Úvodník
Aktivity RK Karviná
Čtení s hvězdami
Malí Permoníci
RK Karviná v „SecondLife
Škola naruby
Ex libris
Wakacje w Oddziale lit. Polski
Antikvariát – virtuální
Tydzień Czytania Dzieciom
Co si přečtu...
Pozvání přijal ….
Co je nového v Galerii Pod věž
Po Evropské Unii s úsměvem
Nocování v knihovně
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Vážení přátelé,

začátkem června Regionální knihovna v Karviné oslavila úctyhodné výročí, oslavila 85 let trvání této instituce, která se významně podílí na kulturním vzdělávání obyvatelů našeho krásného města.


Již dávno nejde jen o tichý kout, ve kterém si lidé čtou knihy. Jde o dynamicky se rozvíjející živý organismus, který plní funkci vzdělávací, informační, komunitní a multifunkční. Služeb RK využívá čím dál tím více zájemců. Dovolte mi pár čísel pro dokreslení tohoto faktu.
Regionální knihovna v Karviné má 14 pracovišť, které v loňském roce navštívilo 241.957 uživatelů. Nově registrovaných čtenářů jsme napočítali 8.927. Bylo zodpovězeno 34.929 dotazů. Jeden uživatel naší knihovny si vypůjčil 51 dokumentů. Nesmíme také opomenout i návštěvy našich webových stránek, což za loňský rok bylo 30.420 či vyřízených objednávek Meziknihovního výpůjčního systému. Bylo jich přesně 27.050.
Návštěva naší – Vaší knihovny vždy jen neznamená číslo. Můžeme říct, jak jste si oblíbili akce, které pořádáme – Knižní jarmark, Multimediální festival, Celé Česko čte dětem, či Čtení s hvězdami a především Setkání s významnými osobnostmi kulturního světa.
A dál?
Jaká budoucnost čeká Regionální knihovnu Karviná?
Především se stát knihovnou 21,století a tak plnit funkci komunitního, vzdělávacího a informačního centra pro své návštěvníky. Přispívat svým působením k odstranění takových problémů, jako je například pokles aktivity dětského čtenáře. Stát zároveň u budování městského vzdělávacího centra, které bude přispívat k sociální integraci obyvatel.
Chceme tím vším přispět k vytvoření univerzitního a kulturního image našeho města.
K tomu všemu potřebujeme Vás, naše čtenáře a uživatele. Pro další naše konání si přejeme, aby jste vždy dokázali nalézt cestu k nám, do Regionální knihovny Karviná.
Vaše knihovna

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 28 vyąlo 01. 07. 2008.