Časopis Regionální knihovny Karviná


Vážení čtenáři

každým rokem se opakuje ta samá situace, přemýšlíte, jak naložíte s nabídkou zasloužených dovolenkových dnů, vyhledáváte, čerpáte inspiraci, váháte…


Na světě je mnoho míst a destinací, existuje mnoho způsobů, jak tento čas strávit. Dovolte mi prosím, abych se s Vámi podělila s posledními zážitky, které jsem osobně prožila a dovolím si doporučit.
Město W.A.Mozarta se svými 1.7 milionů obyvatel patří k nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Vídeň má punc elegantní a reprezentativní dámy tančící v rytmu valčíku.
Na putování Vídní potřebujete nejeden den, proto dnes vyberu tři místa, kde si určitě si najdete každý to své.
Obdobou pražské Matějské pouti je ve Vídni Prater - pouťový zábavný park, který má po celý rok pro hravé návštěvníky přichystanou štědrou nabídku atrakcí. Rozkládá se poblíž stanice metra Praterstern na červené lince U1 - jen tři zastávky od centrální stanice Stephansplatz. Stačí se chytit davu mládeže, která zde většinou také vystupuje a míří spolu s Vámi do světa adrenalinu a zábavy.
Barokní zámek Schönbrunn sloužil dříve jako letní císařské sídlo pro Marii Terezii či Františka Josefa I. a dodnes připomíná velikost jejich říše a moci. Jde o nejnavštěvovanější pamětihodnost města, která je povinností pro každého návštěvníka Vídně podobně jako Eiffelovka v Paříži nebo Vatikán v Římě.
Opera ve Vídni je díky své minulosti ve světě klasické hudby uznávanou veličinou. Vždyť které jiné město než právě Vídeň se může pochlubit takovým zástupem skladatelů a umělců, kteří se stali světoznámými a k Vídni patří. Richard Strauss, Herbert von Karajan, Igor Strawinsky a mnoho dalších - ti všichni zdejší operu proslavili jako její hudební ředitelé. Z dalších není ani třeba jmenovat fenomenálního Wolfganga Amadea Mozarta, který měl jako rodilý Rakušan k Vídni také vřelý vztah. Právě on operu otevíral roku 1868 svým Donem Giovannim.
Přeji Vám, ať již si vyberete to či ono místo, krásné dny plné sluníčka a odpočinku a pokud ještě váháte, dovolím si Vám nabídnout malou pomoc. Naše – Vaše Regionální knihovna Karviná ve svých fondech nabízí veliké množtví průvodců a publikací věnované cestování. Přijďte, možná, že najdete cíl své cesty právě zde.

Vaše knihovna

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 44 vyąlo 01. 07. 2012.