Časopis Regionální knihovny Karviná

Sova 45 / 2012

Úvod
Projekty RK v roce 2012
Bibliowakacje 2012
FK pro nevidomé a slabozraké
Odměna pro dětské čtenáře
Silvia Di Donfrancesco z Itáli
Jaroslav Dušek četl dětem
Filmový klub Karviná
Co si přečtu...
Knihovnice knihy nejen půjčují
Oznámení o změně v INFOSERVIS
Týden knihoven v RK Mizerov
Pozvání na Týden knihoven
Přehled připravovaných akcí
Vyhledávání

  Zadej text hledání:Odkazy
Regionální knihovna Karviná
Inf. portál knihoven
Inf. portál Karvina.info
Domácí knihovnička
M. V. S.

Vážení čtenáři

někde jsem četla, že má roku 2012 nastat konec světa. Staří Mayové přišli s vizí zkázy v čase Slunovratu dne 21. prosince 2012 ~ přesně v 11:11 světového času.To znamená dokončení 5 125 let dlouhý cyklus podle mayského kalendáře


Rok 2012 se rovněž považuje za dokončení 26 000 let vychýlení rovnodennosti, nebo také vlnivého pohybu Země, který má za následek změnu náklonu zemské osy vůči - pomyslné dráze, po které putuje Slunce, o 23,5 stupně, ke kterému dochází každých 25.900. Někteří říkají, že to označuje také konec světa.
Co tedy bude? Máme se bát?
Jsem věčný optimista, který tyto věci posuzuje možná se stoickým klidem. Co se má stát, to se stane, ale myslím si, že až tak horké to zase nebude.
Opětovně budeme péct cukroví, budeme se poohlížet po dárcích pro naše blízké s nadějí, že vyvoláme vlnu radosti. Příjdou svátky klidu, míru a vzájemného souznění nad ozdobeným vánočním stromkem.
Budeme oslavovat Silvestra a vyhlížet ty lepší dny roku 2013. Byť má v sobě 13, o které se tvrdí, že nepřináší nic dobrého, věřte, že i tato číslovka se pojí s genialitou a objeviteli, jenž přicházejí s novými objevy a poznatky.
Možná, že právě příští rok někdo vynalezne lék na nemoci lidské i světové a nabídne tak možnost celému lidstvu žít své životy dle svých možností bez hrozby. Alespoň si to přejme.
Tak či tak, věřte, že i nadále bude zde Vaše Regionální knihovna, která má co nabídnout všem svým uživatelům.
Vzdělání, zábavu, možnost strávit čas v krásných prostorách či možnost duševního i fyzického relaxu.
Pro rok 20123 máme připraveno mnohé, stačí se jen rozhodnout a přijít. Veškeré informace naleznete nejen na www.rkka.cz, http://www.facebook.com/Regionalni.knihovna.Karvina?ref=hl či přímo na jednotlivých střediscích RK.
Dovolte mi, abych Vám za celou Regionální knihovnu Karviná popřála do nastupujícího nového roku mnoho síly, zdraví, úsměvu a snahy vyřešit s nadhledem situace, které třeba nebudou až tak radostné. Prostě Pohodový a úspěšný rok 2013.
(yko)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 45 vyąlo 01. 10. 2012.