Časopis Regionální knihovny Karviná


Milí čtenáři

Milí čtenáři, čas navinulého spadlého listí a kaštanové vůně je zde. Plnou a neomylnou parou se ujal vlády podzim a za čas předá žezlo i paní Zimě.


Je zde čas dlouhých stínů v teple a bezpečí domova. K těm neodmyslitelně patří i chvíle, kdy si zatoužíme někde v koutě otevřít knihu. Očekáváme lásku, slzy, smích, intriky, napětí a v podvědomí každý určitě očekává dobrý konec.
Pokud ho chcete ale opravdu zažít, není nic snazšího otevřít některou z pohádek. A přizvěte k tomu i své děti. Nejenom je potěšíte příběhem vítězství dobra nad zlem, ale nepřímo přispějete k tomu, že si budete blíž.
Pamatuji si na ty chvíle, kdy za okny podzimní nečas hledal skulinku do tepla našeho domova, my jsme si lehli a rodiče k nám. Otevřeli jsme si knihu pohádek Český Honza spisovatele Jiřího Horáka a obdivovali sílu, nebojácnost, boj se zlem a vítězství dobra. Povídali si pak o tom, že mnohdy i ten, který je pokládán za hloupého, má za ušima. Vážili jsme si chvil, kdy jsme byli spolu, doma…
Podzimní a zimní čas k tomu vybízí, na chvíli vypněte magickou obrazovku televizí či domácích PC a přemluvte děti k společným chvilkám. Nemusíte hned je nutit číst, ale je to nejlepší cesta ke společně stráveným a tak vzácným chvilkám. Přejme si, aby jich příbývalo…
yko

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 49 vyąlo 01. 10. 2013.