Časopis Regionální knihovny Karviná


Šťastný Nový rok

Šťastný Nový rok,
tak toto si lidé přejí v prvních vteřinách, kdy hodiny odpočítají poslední z toho předešlého.


Převažuje přání zdraví, rodinné soudružnosti, štěstí, lásky, úspěchů a také jsou to přání osobní. Týkají se jednotlivce či jen malé skupinky lidí, nejčastěji rodiny. A protože píšeme první hodiny, dny a týdny roku 2014, začněme jej s úsměvem na tváři.
Ještě před vánočními svátky jsem se zeptala těch nejmenších dětí v oddělení pro děti a mládež v Karviné – Novém Městě, jaká přání mají do příštího roku. Někdy to bylo úsilí, abychom se dopátrali odpovědi, ale ty nejzajímavější předkládám.

„Přeju si, abych měl před barákem porche a plnou nádrž nafty“
„Přeju naší rodině pořád peníze, je jedno jestli vyhrajeme ve sportce nebo z přídavků“
„Přeji si, aby v příštím roce mamka pracovala v bance a měla plno peněz“
„Přeju si, aby naše babička měla zdravé koleno“
„Přeji si, aby s námi zůstala naše nejhodnější paní učitelka“
„Přeju si, abychom se přestěhovali do velkého domu, kde budu mít koně“ „Přeju si, aby nebyli na světě zlí lidi, co ubližují dětem a zvířátkům“
„Přeji si, aby šli do vězení všichni kraďáci a zlí.“
„Přeji si, aby svět byl jako z pohádky, aby byly všude květiny, aby se lidi měli rádi a auta jezdila na vodík ............. a nemuseli bychom chodit do školy“
„Přeju si, aby taťka přestal kouřit a na nás už nekašlal“

Určitě jste za malými návštěvníky naší knihovny nezůstali pozadu a každý z Vás měl to své osobní. Vězte, že i my, v naší – Vaší knihovně, Vám do roku 2014 přejeme vše dobré, splnění Vašich malých i velkých přání a to nejen ve startu nového roku, ale i po dny další.
(yko)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 50 vyąlo 02. 01. 2014.