Časopis Regionální knihovny Karviná


Vážení přátelé

opětovně propuklo šílenství pobíhajících lidí na letištích a vlakových nástupištích, opětovně balíme kufry s přesvědčením, že určitě jsme něco opomněli, opětovně počítáme své potomky s podvědomím „Kevinova“ syndromu. Propuklo léto a zasloužený čas dovolených.


Jaká je optimální dovolená? O jakém čase odpočinku se dá říci, že je ten správný? Řešení je samozřejmě závislé na Vašich snech, chtění, odhodlání a možnostech. Někdo si libuje ve sladkém nedělání na pláži moře, jiní milují adrenalin pumpovaný do žil při výstupu na horský vrchol. Na co by člověk měl ale myslet především?
U každého z nás je to jiné. Někdo přemýšlí nad destinací, někdo nad bezpečností, někdo nad vyžitím, někdo nad finančními možnostmi. Věřím ale, že většina přemýšlí nad tím, jak využít tyto chvíle pro relax, pro odproštění zaběhnutého koloběhu všedního dne, pro čas s nejbližšími. Samozřejmě způsob, jakým provedete své já časem nicnedělání, si vyberete sami. Možná, že si najdete cestu k aktivitám, které se vytratily z všedního koloběhu dní. Co tak strávit dovolenou s některou z knih Regionální knihovny Karviná? Pro pravidelné čtenáře nebude dozajista překvapením rozmanitost nabídky knih, ale pro ty, kteří pozapomněli připomínám, že naše – Vaše knihovna na svých střediscích nabízí nepřeberné množství titulů. Pro muže i ženy, pro milovníky detektivek či romantických románů, pro čtenáře, kteří vyznávají literaturu faktu, pro všechny, kdo milují humor a chtějí si chvíle bezstarostnosti okořenit smíchem. Takže, než uzavřete zámky svých zavazadel, zastavte se na kterémkoliv pracovišti RK Karviná. Vaše knihovnice Vás rády provedou. S jejich pomocí určitě najdete tu správnou „ třešničku na dortu,“ která Vaše dny dovolených zpříjemní a správně okoření.
Za celou Regionální knihovnu Karviná Vám přeji sluníčko po celé dny, prázdninovou pohodu, nádherné cesty a šťastný návrat.
Vaše knihovna

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 56 vyąlo 01. 07. 2015.