Časopis Regionální knihovny Karviná


Vážení přátelé

konec roku minulého a začátek nového roku znamená pro většinu lidí bilancování. Co se nám za uplynulých 365 dní povedlo, co méně, na co můžeme být pyšní a o čem třeba pomlčíme. I my, v naší – Vaší Regionální knihovně Karviná se probíráme tím, s čím byli naši uživatelé spokojeni a přemýšlíme také nad tím, jak naše služby i zpříjemnit, zkvalitnit a nabídnout něco nového.


Základem ale zůstává především kniha, složení knihovního fondu, vyváženost témat. K posouzení zájmu našich čtenářů pak slouží pravidelně sledovaný žebříček nejčtenějších knih. Koncem roku 2016 si tituly stály následovně:
Prvenství si odnesla kniha Dívka ve vlaku z autorské dílny Paula Hawkinse. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná...Br> Druhé místo obsadilo dílo Rozhodnutí, jehož autorkou je Taylor Kathryn B. Jde o příběh Bena Sterlinga, který si to nedokáže vysvětlit. Od chvíle, kdy dorazil na panství Daringham Hall, už v jeho životě nic není jako dřív. A není to jen proto, že jej jeho dlouho ztracená rodina přijala na rodovém sídle ve Východní Anglii tak nečekaně vstřícně. Tohoto obvykle rezervovaného byznysmena vyvádějí z rovnováhy i city vůči zvěrolékařce Kate. Je pro něj Anglie skutečně země zaslíbená? Zatím ještě netuší, že kdosi v pozadí dál spřádá intriky – a že ho právě Kate přiměje k tomu, aby své rozhodnutí ohledně panství Daringham Hall ještě zvážil…
Bronz si získal naše nejmladší čtenáře. Deník malého poseroutky. Je to celá série knih pro děti, které píše americký autor Jeff Kinney. První díl vyšel ve Spojených státech roku 2007, do roku 2015 vyšlo deset dílů. Série je psána formou deníku hlavního hrdiny Grega Heffleyho, který se do něj svěřuje se svými problémy ve škole a v rodině. Deník mu koupila matka, on jí ovšem řekl, že nechce takový dárek, na kterém je napsáno „deník“. Ale pak si do něj zapisuje různá svoje dobrodružství. Gregova matka se jmenuje Susan a otec má jméno Frank. Greg má dva bratry: staršího Rodricka, který hraje v kapele Wíbuschná Plýna, a mladšího Mannyho. Oba bratři jej neustále otravují a šidí. Greg nemá Mannyho rád, protože když byl on v jeho věku, měl mnohem méně práv.Chlapec prožívá mnohá dobrodružství se svým kamarádem Rowleyem Jeffersonem.
Věřím, že tato malá nabídka nejčtenějších knih Regionální knihovny Karviná Vás naladí a přijmete pozvání k nám. Máme krásné knihy, které na Vás čekají na regálech několika st5edisek. S nabídkou Vám pomohou naši zaměstnanci a věříme, že si z nepřeberné nabídky najdete tu svou knihu pro ponaučení či relax.
(yko)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 62 vyąlo 01. 02. 2017.