Časopis Regionální knihovny Karviná


Vážení čtenáři,
vstupujeme do roku, který se ponese ve velké slávě. Naše město slaví 750 let od založení, i když jeho dějiny se začaly odvíjet již mnohem dříve, o čemž svědčí nálezy z mladší doby kamenné. Rok 1268 je ale v současnosti pokládáno a slaveno jako datum založení Karviné.

Nejde jen o prsa… jde o život
Pod tímto názvem proběhla 5. října 2017 v Regionální knihovně Karviná edukační přednáška zaměřena na prevenci rakoviny prsu. Touto zákeřnou nemocí v České republice ročně onemocní přes sedm tisíc žen

Výměnný fond
Za podpory Moravskoslezského kraje buduje Regionální knihovna Karviná speciální knihovní fond. Nazýváme ho fond výměnný nebo také cirkulační.

Akce SHU leden – březen
Dvě zajímavé akce připravuje Středisko hudby a umění RKK na 1. čtvrtletí roku 2018

Podzim s projektem Celé Česko čte dětem
V Regionální knihovně v Karviné - Mizerově se podzim nesl v duchu projektu Celé Česko čte dětem. Jedná se o celorepublikový projekt, který vznikl v roce 2006 a jehož hlavním posláním je prostřednictvím společného předčítání budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání má totiž obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví.

Robert Fulghum v Regionální knihovně Karviná
V pondělí 9. 10. 2017 navštívil knihovnu spolu s projektem LiStOVáNí americký spisovatel Robert Fulghum, aby mimo jiné představil svou novou knihu Opravář osudů. V rámci setkání s Robertem Fulghumem měli návštěvníci možnost zhlédnout také představení z knihy Co jsem to proboha udělal? ztvárněné herci Věrou Hollou a Jiřím Resslerem.

Exkurze Kartis
V rámci týdne knihoven probíhajícího ve dnech 2. – 7. 10. 2017 jsme pro naše čtenářské seniory zorganizovali exkurzi do Karvinské tiskárny Kartis + CO s. r. o.
V pondělí 2. 10. 2017 se sešlo před knihovnou sedmnáct poznání chtivých účastníků. Vyrazili jsme tedy k tiskárně.


Program Filmového klubu
Kde: Kinosál Regionální knihovny v Karviné – Mizerově, Centrum 2299/16 Kdy: Středa, 17:30 hodin
Členství: Členská průkazka v ceně 60,- Kč
Vstupné:Členové FK: zpravidla 25,- Kč, nečlenové: 45,- Kč
Informace: www.filmovyklub.rkka.cz


Co si přečtu... aneb Malá galerie nejčtenějších autorů
Jelikož tady máme zimní období a dlouhé večery, připravila jsem si pro Vás pár knižních tipů.

Perly regionální literatury
Regionální knihovna Karviná se statusem veřejné knihovny se již léta může pochlubit i specifickým knižním fondem, který je vlastní spíše odborným vědeckým knihovnám, totiž regionální literaturou

Velké vánoční šturmování
Stalo se již tradicí, že naše nejlepší Knihomolíky zveme na konci roku k povídání o vánocích spojené s malou nadílkou. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme se 14. prosince sešli v RK Karviná, oddělení pro děti a mládež Karviná-Nové Město.Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 66 vyąlo 10. 01. 2018.