Časopis Regionální knihovny Karviná


Vážení čtenáři,

pestrobarevnost seschlých listí a rudě zářící hlavičky jeřabin nekompromisně připomínají, že doba sluníčka, opalování a sladkých dovolených je pro tento rok nenávratně pryč. Jsou tady mlhavá rána s chladnou rosou, rtuť teploměru již nešplhá do závratných výšek tropických teplot. Jednoduše řečeno, je zde podzim. Podzim ve svém chladném, plačtivém, ale krásně pestrobarevném hávu.


Abychom ale jen toto roční období nehanili, je to éra houbařů a milovníků horských túr, při kterých se tak krásně vdechuje ten sychravý podzimní vzduch. Podzim má své krásy, projděte se, vždyť i babí léto má své kouzlo.
Orosené pavučiny, kroky brouzdající v hromadách seschlých listů, občas v nich zahlédnete i hnědý klobouček kaštanů. A navíc možná po letošním tropickém létě jsme všichni rádi, že si konečně odpočineme od úmorných veder.
Jsme to my lidé, kteří jen pořád žehrají. Když je teplo, spíláme sluníčku, když se nebe zatáhne, obracíme oči a bloumáme po zčernalé obloze. Hledejme proto i v tom podzimním unylém čase krásu a klid. A pokud nás podzimní studené deště zaženou do tepla domova, nebuďte smutní. Zkuste třeba otevřít některou z knih a v myšlenkách nechte omývat své tělo mořskými vodami tropických ostrovů...
(yko)

Licence Creative Commons
Časopis Sova, jejímž autorem je Regionální knihovna Karviná, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika .
Vytvořeno na základě tohoto díla: sova.rkka.cz

Vydává Regionální knihovna Karviná. Číslo 7 vyąlo 01. 09. 2003.